Jak wyleczyć hemoroidy? Popularne metody leczenia | Zioła Procto Vitale

Jak wyleczyć hemoroidy? Popularne metody leczenia

W walce z hemoroidami najważniejszy jest czas. Im szybciej zaczniemy działać, tym mniej inwazyjne metody będą w stanie poradzić sobie z tym problemem. Na zaawansowanym etapie bardzo możliwe, że konieczne będzie skorzystanie z chirurgicznych zabiegów. Ich wykonanie zalecić może lekarz proktolog po wykonaniu dokładniejszych badań.

Konkretna metoda leczenia zostaje dobrana w zależności od kilku czynników, jak na przykład stopień zaawansowania hemoroidów, ale też wiek pacjenta. Zabiegi wykonuje się najczęściej, gdy hemoroidy są już tak rozciągnięte, że wypadają z kanału odbytu. Powodują wtedy dość poważne dolegliwości bólowe, ale też mogą stanowić przyczynę powstawania stanów zapalnych. Takie inwazyjne metody mogą być też dobrym rozwiązaniem, gdy inne sposoby nie są skuteczne (np. maści, czopki).

Gumkowanie hemoroidów metodą Barrona

Powszechnie stosowanym leczeniem hemoroidów jest gumkowanie metodą Barrona. Polega ona na założeniu na nasadę guzka krwawniczego gumowego pierścienia, co skutkuje odcięciem dopływu krwi do hemoroidu oraz jego obumarciem. W konsekwencji po kilku dniach hemoroid odpada. Sam zabieg trwa kilka minut, ale bezpośrednio po wyjściu z gabinetu możemy odczuwać dolegliwości bólowe. Podobny efekt możemy otrzymać dzięki laseroterapii. Guzek naświetlany jest promieniami lasera, dzięki czemu zamykają się naczynia krwionośne. W efekcie guzek obumiera i odpada.

Leczenie hemoroidów Metodą Longo

Jedną z powszechniej stosowanych metod jest tzw. metoda Longo. Polega ona na usunięciu lub zaszyciu fragmentu błony śluzowej przy pomocy specjalnego staplera. W konsekwencji guzek powoli obumiera. Procedura przebiega pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym.

Zabieg Milligana – Morgana

Innym popularnym zabiegiem jest cięcie operacyjne. Pierwszym rodzajem jest metoda Milligana – Morgana, która polega na pozostawieniu po zabiegu otwartych ran. Tkanka goi się po ponad tygodniu. Ten sposób zapobiega powikłaniom takim, jak na przykład zwężenie odbytu. Innym rodzajem metody polegającej na cięciu jest metoda Fergusona. W odróżnieniu do wcześniej przytaczanego sposobu, w tym wypadku rana jest zaszywana, dzięki czemu tkanki się szybciej goją, a pacjent odczuwa mniejszy ból.

Zabieg Morinagi

Skorzystać można też z metody Morinagi. To nieinwazyjny zabieg, który można wykonywać na każdym etapie choroby. Polega on na zamknięciu naczyń poprzez założenie na tętnice szwów wchłanianych. Z czasem guzek obumiera i odpada. Zabieg wykonuje się bez znieczulenia, ale konieczny jest jednodniowy pobyt w szpitalu. Po upływie doby pacjent może wrócić do normalnych zajęć.

Podsumowanie

Opisane powyżej zabiegi mogą być wybawieniem w przypadku hemoroidów, które są już bardzo zaawansowane i odporne na mniej inwazyjne działania. Warto jednocześnie pamiętać, że są to jednak inwazyjne procedury i nie wszystkie z nich są refundowane. Poza dolegliwościami bólowymi mogą pojawić się także inne efekty uboczne. Dlatego tak istotną wagę ma szybka reakcja. Wtedy będziemy w stanie uniknąć zabiegów i pozbyć się hemoroidów przy pomocy domowych metod. Jednocześnie nawet w przypadku, gdy konieczne będzie poddanie się zabiegowi, warto jako uzupełnienie stosować zioła. Przyśpieszą one gojenie tkanek, a także zapobiegną wielu powikłaniom. Ponadto zadziałają osłonowo i nawilżająco, przez co zmniejszą dolegliwości bólowe.

Jesteśmy na

nasze aukcje