Co to są hemoroidy? | Zioła Procto Vitale

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy, znane też jako żylaki odbytu to przypadłość osób w różnym wieku. Powodują duży ból i dyskomfort. Mają tendencję do rozwoju i są przyczyną krwawienia z odbytu. Wskazuje się na wiele czynników prowadzących do ich rozwoju. Jak powstają hemoroidy? Na czym polega diagnostyka i leczenie guzków? Jaką rolę w leczeniu odgrywa ziołolecznictwo? Odsyłamy do artykułu!

Hemoroidy przyczynyHemoroidy objawy
 • Nawyk długiego przesiadywania na toalecie i parcia.
 • Przewlekłe i nieleczone biegunki lub zaparcia
 • Ciąża
 • Brak aktywności fizycznej
 • Siedzący tryb pracy
 • Dieta z bardzo dużą ilością błonnika
 • Zaburzenia perystaltyki jelit
 • Otyłość
 • Seks analny
 • Komplikacje po zabiegach krocza lub odbytu
 • Silny i częsty świąd odbytu
 • Pieczenie okolic odbytu
 • Uczucie niepełnego wypróżnienia i parcia
 • Śladowe ilości krwi podczas wypróżniania
 • Wyciek wydzieliny z odbytu
 • Wypadanie guzków krwawniczych
 • Ból podczas wypróżniania
Zioła na hemoroidy - Procto Vitale

PROCTO VITALE
ZIOŁA NA HEMOROIDY ZAMÓW!

Hemoroidy czym są i jak powstająHemoroidy – czym są i jak powstają?

Hemoroidy nazywane też guzkami krwawniczymi, to właściwie powiększone poduszeczki odbytowe, którą są naturalną częścią budowy odbytu. Nazwa hemoroidy stosowana jest do schorzenia, powstającego na skutek nieprawidłowości w strukturach poduszeczek. Są one dość powszechną dolegliwością, z którą borykają się osoby w różnym wieku. Hemoroidy powodują bardzo silny ból podczas wypróżniania. Dodatkowo podczas parcia mogą pękać i krwawić, co jeszcze bardziej potęguje dolegliwości bólowe. Wyróżnia się cztery stopnie zaawansowania hemoroidów. Schorzenie zaliczane jest do łagodnych, jednak wymagających leczenia. Bagatelizowane guzki mogą prowadzić do poważnych powikłań, jak np. zakrzepicy, martwicy tkanek lub groźnych, nagłych krwotoków.

Jak wyleczyć hemoroidy?

Leczeniem hemoroidów zajmuje się proktolog – specjalista chorób odbytu. W zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości, podejmuje on decyzję o leczeniu zachowawczym lub zabiegowym. W początkowym stadium schorzenia, kiedy objawy są mało dokuczliwe ulgę przynosi np. miejscowo stosowana maść na hemoroidy lub krem na hemoroidy. Środki mają działanie przeciwzapalne, ściągające, przeciwświądowe i przeciwbólowe. Leczenie hemoroidów będących w początkowym stadium, polega również na zmianie trybu życia i stosowania odpowiedniej diety.

W przypadku zaawansowanych form hemoroidów lekarz może podjąć decyzję o leczeniu zabiegowym. Mało inwazyjne metody np. gumkowanie hemoroidów, koagulacja, laserowe usuwanie hemoroidów stosuje się w przypadku zmian będących w II, III stadium. Guzki w IV stopniu kwalifikują się do zabiegu operacyjnego.

Domowe sposoby na hemoroidy

Skutecznym sposobem na hemoroidy jest stosowanie ziół. Zawarte w suszu roślinnym substancje, działają przeciwzapalnie, kojąco, przeciwbólowo, a ponadto mogą skutecznie przyspieszać gojenie. Skuteczne zioła na hemoroidy to m.in.: szałwia, rdest ptasi, ziele skrzypu, korzeń prawoślazu. Działają one przeciwkrwotocznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, ściągająco. Mają również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Stosowane w formie wieloskładnikowej mieszanki zioła, wykazują jeszcze większą skuteczność. Propozycją, która stworzyła kompozycję ziół na hemoroidy jest Procto Vitale.

Verdelab-ikonaProcto Vitale to preparat, a właściwie czysta mieszanka 4 ziół, działających na hemoroidy. Stosowany w formie np. 3-miesięcznej kuracji, skutecznie likwiduje objawy i przyspiesza wchłanianie hemoroidów. Napar ma neutralny smak i lekko ziołowy aromat. Herbatę należy pić dwa razy dziennie. Ze względu na swój prosty skład, może być stosowana nawet przez dzieci powyżej 12 roku życia, które mają problemy z wypróżnianiemMarcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde.

Procto Vitale to mieszanka ziołowa do picia, która reguluje pracę jelit i umożliwia bezbolesne, prawidłowe wypróżnianie.

Procto Vitale poprawia komfort życia, skutecznie niweluje świąd, pieczenie i ból okolic odbytu. Dodatkowo działa osłonowo na tkankimówi pani Alicja, farmaceuta

Co o ziołach na hemoroidy mówią osoby stosujące mieszankę?

Przeprowadziłam 3 miesięczną kurację Procto Vitale i skutecznie pozbyłam się bolesnych zaparć i bólu brzucha. Zioła pomogły mi uregulować cykl wypróżniania dzięki czemu ryzyko rozwoju hemoroidów minęłoAldona.

Kurację Procto Vitale stosuję jako uzupełnienie leczenia i jestem bardzo zadowolony z efektu. Przede wszystkim zioła pomagają w bezbolesnym wypróżnianiu. Rzeczywiście łagodzą swędzenie i pieczenie. Dają ogromną ulgęPiotr.

Zioła na hemoroidy - Procto Vitale

PROCTO VITALE
ZIOŁA NA HEMOROIDY ZAMÓW!

FAQ Hemoroidy

1. Jak przebiega diagnostyka hemoroidów?

Diagnostyka hemoroidów polega na wywiadzie lekarskim i badaniu fizykalnym pacjenta. Dodatkowo lekarz może zlecić wykonanie anoskopii lub rektoskopii – badań odcinka odbytu za pomocą wziernika.

2. Czy możliwe jest samodzielne, domowe wyleczenie hemoroidów?

Domowe sposoby na hemoroidy mogą być skuteczne tylko w bardzo początkowym stadium ich rozwoju. Wówczas warto zastosować ziołowe nasiadówki lub pić napary. Jednak w przypadku, kiedy hemoroidy zaczną się rozciągać, napełniać krwią i utrudniać wypróżnianie, niemożliwe jest leczenie na własną rękę.

3. Czy podczas leczenia hemoroidów pod kontrolą lekarza, stosowanie ziół nadal ma sens?

Tak. Przemywanie odbytu, picie ziół ułatwiających wypróżnianie lub stosowanie nasiadówek jest bardzo pomocne w łagodzeniu bolesnych dolegliwości. Dodatkowo zioła działają przeciwzapalnie, łagodząco i przyspieszają gojenie guzków.


Bibliografia

1. A. Jawień, M. Jankowski, Z. Banaszkiewicz, Choroba guzków krwawniczych odbytu, w: Przewodnik Lekarza 2003.
2. P. Otto, T. Schiedeck, R, Winkler, Proktologia praktyczna, Wrocław, 2013.
3. M. A. Carlson, C. T. Frantzides, Atlas chirurgii laparoskopowej i zabiegów małoinwazyjnych, Wrocław 2011.

Jesteśmy na

nasze aukcje