Co to są hemoroidy? | Zioła Procto Vitale

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy to guzki krwawnicze, które pokrywają ścianę kanału odbytu. Ich funkcja polega na swobodnym napełnianiu się krwią oraz opróżniania z niej. Dzięki temu regulują procesy wypróżniania. Umożliwiają kontrolę defekacji. Hemoroidy u zdrowych osób są niezwykle istotną częścią dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Posiada je każdy człowiek.

O hemoroidach mówi się niemało, ale wciąż nie wszyscy wiedzą, czym dokładnie są. Hemoroidami potocznie określa się żylaki odbytu. Ze względu na ich położenie wyróżnić możemy hemoroidy wewnętrze i hemoroidy zewnętrzne.

Kiedy hemoroidy są problemem?

O problemach z hemoroidami można mówić, gdy ich praca zaczyna być zaburzana. Stan chorobowy rozpoznawany jest, gdy guzki tracą zdolność do napełniania się krwią i opróżniania z niej. Dzieje się tak, kiedy hemoroidy zanadto wypełniają się krwią i nie są w stanie się do końca opróżnić. Wtedy pojawiają się kłopoty z wypróżnianiem. Ponadto zalegający płyn może doprowadzić do pojawienia się stanu zapalnego. Hemoroidy nie opróżniają się z krwi, a uciskający podczas parcia kał powoduje ich nadmierne wyciąganie i podrażnienia. Prowadzi to do rozciągania tkanek hemoroidów, które z czasem mogą wypadać. Otarcia mogą wywoływać infekcje, ból, pieczenie, a nawet krwawienie.

Rodzaje hemoroidów

Wyróżnić możemy hemoroidy zewnętrzne oraz wewnętrzne. Pierwsze z nich znajdują się poza światłem kanału odbytu. Pokryte są błoną śluzową, anodermą, która jest bardzo dobrze unerwiona. Z tego też powodu żylakom zewnętrznym towarzyszy dość silny ból. Ze względu na ich usytuowanie, pacjent jest w stanie samodzielnie je dostrzec.

Żylaki wewnętrzne pokrywa nieunerwiona anoderma, dlatego też z nimi wiążą się mniejsze dolegliwości bólowe. Pacjent nie dostrzega ich samodzielnie. Jednakże w początkowej fazie powstawania zmian może pojawić się ból, a także pieczenie i swędzenie. Ponadto chorzy często mają do czynienia z uczuciem niepełnego wypróżnienia. To także efekt tego, że guzek nie do końca opróżnia się z krwi. Innymi niepokojącymi sygnałami powinno być krwawienie z odbytu oraz sączenie się jakiejkolwiek wydzieliny. W przypadku żylaków wewnętrznych możemy mieć również do czynienia z wypadającym guzkiem. Początkowo guzek wypada podczas parcia i zaraz wraca na swoje miejsce. Później trzeba go odkładać na miejsce. W ostatnim etapie guzka nie można z powrotem umieścić wewnątrz kanału odbytniczego. Taki guzek bardzo łatwo będzie ulegał podrażnieniom oraz stanom zapalnym. Towarzyszą mu dość intensywne dolegliwości bólowe, a także pieczenie i krwawienie. Wszystkie tego typu sygnały, które mogłyby świadczyć o tym, że mamy do czynienia z hemoroidami, powinny nas zaalarmować i zmotywować do pójścia do lekarza.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017