Czy Procto Vitale zawiera wyłącznie naturalne składniki?
Tak, Procto Vitale to mieszanka czterech ziół: liści szałwii, rdestu ptasiego, skrzypu polnego oraz korzenia prawoślazu. Nie znajdziemy tu żadnych sztucznych dodatków, czy wypełniaczy. To naturalne składniki o najwyższej jakości stoją za skutecznością Procto Vitale. Produkt ma postać ziołowej mieszanki do sporządzania naparów. Wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość i zalać gorącą wodą. Napar ma naturalny, lekko ziołowy aromat, który nie jest jednak zbyt intensywny. Brak chemicznych składników ma wiele zalet. Przede wszystkim Procto Vitale jest całkowicie bezpieczny i można go stosować w każdym wieku. Nadaje się także dla osób z zespołem jelita drażliwego. To najbardziej naturalne, najłagodniejsze i najskuteczniejsze rozwiązanie problemu, jakim są hemoroidy.
Jak działa Procto Vitale?
Optymalna kompozycja ziół Procto Vitale działa na hemoroidy na kilku poziomach. Po pierwsze niemalże natychmiastowo przynoszą ulgę w nieprzyjemnych objawach związanych z żylakami odbytu takich, jak: ból, swędzenie oraz pieczenie. To oczywiście nie wszystko, ponieważ Procto Vitale faktycznie niweluje istotę problemu. Zioła działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dzięki czemu walczą ze wszystkimi ewentualnymi infekcjami, które mogłyby zdążyć się rozwinąć. Właściwości ściągające i obkurczające naczynia krwionośne wpływają na zagojenie się chorych guzków, które dzięki temu zaczynają prawidłowo funkcjonować i przestają wypadać na zewnątrz. W porównaniu z tradycyjnie stosowanymi kremami zioła nie tylko łagodzą objawy, ale przede wszystkim wpływają na istotę problemu. Porównując je z kolei z najczęściej stosowanymi tabletkami o działaniu przeciwzapalnym, trzeba zaznaczyć, że także zioła wykazują działanie przeciwzapalne. Do tego nie wiążą się z ich stosowaniem żadne skutki uboczne – w przeciwieństwie do aptecznych środków doustnych.
Czym są hemoroidy?
Hemoroidy to potoczna nazwa określająca żylaki odbytu – guzki krwawnicze. W kanale odbytu oraz jego dolnej części znajdują się poduszeczki, które w zależności od potrzeb napełniają się i opróżniają z krwi. Dzięki temu uszczelniają światło odbytu, a także pełnią bardzo ważną rolę w regulowaniu procesu wypróżnień. Problemy zaczynają się, gdy te poduszeczki przestają opróżniać się z krwi i dochodzi do nadmiernego rozciągania tkanki ścianek. Zaczynają pojawiać się podrażnienia i infekcje. Z czasem tkanka rozciąga się coraz bardziej i hemoroidy zaczynają odpadać (odstawać) ze ściany odbytu. Hemoroidy zewnętrzne (znajdujące się w dolnej części kanału odbytniczego) już na początkowym etapie są widoczne. W przypadku hemoroidów wewnętrznych chorzy z czasem mogą zacząć czuć guzek wystający na zewnątrz. Wraca on jednak na swoje miejsce. Wraz z postępem choroby hemoroidy wewnętrzne nie powracają do wewnątrz, a dolegliwości bólowe stają się jeszcze silniejsze. Wtedy konieczne jest leczenie chirurgiczne.
Jakie są pierwsze objawy hemoroidów?
Formowanie się hemoroidów możemy podzielić na cztery etapy. Oczywiście, im szybciej zaczniemy leczenie, tym lepszych efektów możemy się spodziewać, dlatego warto wiedzieć, jak wyglądają początki problemu z hemoroidami. W tym miejscu warto wspomnieć, że hemoroidy dzielimy na wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze znajdują się wewnątrz światła odbytu, a zewnętrzne w dolnej części. Dlatego te drugie od początku pojawienia się dolegliwości, są widoczne gołym okiem. Nie przysparzają też dolegliwości bólowych, ponieważ ta część odbytu nie jest unerwiona.
Odwrotnie jest natomiast w przypadku hemoroidów wewnętrznych. Na samym początku trudno rozpoznać to schorzenie samodzielnie, gdyż objawy nie są jednoznaczne. Jest to świąd, pieczenie i ból. Hemoroidy wewnętrzne widoczne są wyłącznie podczas badania anoskopowego. Po pewnym czasie może pojawić się krwawienie. W kolejnym etapie obserwujemy wypadanie hemoroidów wewnętrznych trakcie parcia. Wracają one na swoje miejsce zaraz po rozluźnieniu mięśni. W trzecim etapie hemoroidy nie są w stanie samoistnie wracać na swoje miejsce. Chory jest może natomiast samodzielnie przywrócić je do normalnej pozycji. W ostatnim etapie nie da się schować hemoroidów do środka, co zazwyczaj powoduje bardzo duży ból, przekrwienie i obrzęki. Dlatego też ważne jest to, aby nie zwlekać z podjęciem kuracji i reagować jak najszybciej. Dzięki temu będziemy mieć większą szansę na bezinwazyjne wyleczenie hemoroidów.
Czy młoda osoba może mieć hemoroidy?
Choć hemoroidy są kojarzone z osobami starszymi, to jednak osoby w każdym wieku mogą borykać się z tą przypadłością. Faktycznie, wraz z wiekiem ryzyko wzrasta, ponieważ dochodzi do rozciągania tkanek, co sprzyja pojawieniu się hemoroidów. Istnieje jednak wiele innych czynników zwiększających ryzyko zachorowania na tę przypadłość. Większość z nich wiąże się z trybem życia, jaki prowadzi duża część współczesnych ludzi. Siedzący tryb pracy, brak ruchu, zła dieta, otyłość… To wszystko sprawia, że o hemoroidy łatwiej.
Istotnym czynnikiem determinującym pojawienie się hemoroidów jest ciąża i poród. Zmiany hormonalne, ucisk płodu na dolny odcinek układu trawienia, ogromny nacisk podczas porodu – to właśnie główne przyczyny tej sytuacji. Ponadto część zachorowań determinowana jest przez skłonności genetyczne. Jak widać, osoby w każdym wieku mogą borykać się z żylakami odbytu.
Jak zapobiec powstawaniu hemoroidów?
Hemoroidy to bardzo przykra dolegliwość, z którą wiąże się kilka dokuczliwych symptomów. Swędzenie, pieczenie i ból w okolicy odbytu, ból przy wypróżnianiu, zaparcia, krwawienia, a w końcu wypadający guzek. Unikając czynników ryzyka można jednak zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia się tej przypadłości. Dbajmy o sylwetkę, ponieważ otyłość sprzyja pojawieniu się hemoroidów. Istotną rolę pełni także aktywność fizyczna – szczególnie w przypadku osób pracujących w pozycji siedzącej. Kilka razy w ciągu dnia należy wstać i pochodzić chociaż przez kilka minut. Kilka razy w tygodniu powinno się uprawiać sport. Znaczenie ma też zdrowa dieta. Tłuste potrawy i brak błonnika wpływają na problem z zaparciami, który z kolei prowadzi do powstania żylaków odbytu.
Doskonałym sposobem na zapobiegnięcie hemoroidom są zioła Procto Vitale. Są całkowicie bezpieczne, więc można je stosować przewlekle. Warto sięgnąć po nie, jak tylko pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy: ból, swędzenie, pieczenie, czy delikatne krwawienie. Nawet jeżeli powodem nie są hemoroidy, to Procto Vitale zwalczy też wiele innych przyczyn tych dolegliwości (np. stan zapalny, infekcja bakteryjna, podrażnienie śluzówki).
Jak pozbyć się hemoroidów bez ingerencji chirurga?
Gdy nie skutkują apteczne maści na hemoroidy, często zaleca się wykonanie zabiegów chirurgicznych o różnym stopniu inwazyjności. Można tego jednak uniknąć. Zanim zdecydujemy się na tak radykalne rozwiązanie, z którym wiążą się różne konsekwencje, warto skorzystać z bezpieczniejszej i bardziej naturalnej metody. Mowa tu o ziołach na hemoroidy Procto Vitale. W przeciwieństwie do wielu maści, preparat ten nie działa jedynie na objawy, ale faktycznie walczy z istotą problemu. Wykazuje właściwości ściągające, obkurczające naczynia krwionośne oraz przeciwzapalne, dzięki czemu hamuje krwawienia i przyśpiesza gojenie. To całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny sposób, dlatego też warto go wypróbować zanim sięgniemy po bardziej inwazyjne metody.