Leczenie hemoroidów. Domowe sposoby wspomagające leczenie. | Zioła Procto Vitale

Leczenie hemoroidów. Domowe sposoby wspomagające leczenie.

Czas i sposób leczenia hemoroidów zależy od stopnia zaawansowania zmian. W przypadku początkowego stadium rozwoju guzków, stosuje się leczenie objawowe. Niekiedy jednak, lekarz może zalecić terapię zabiegową.

Hemoroidy – klasyfikacja guzków krwawniczych
StopieńOpis
I stopień   Nieznacznie powiększone guzki wewnątrz odbytu. Wykrywalne są podczas badania endoskopowego. Powodują nieznaczny dyskomfort w postaci świądu odbytu i delikatnego bólu podczas wypróżniania.
II stopień   Nieznacznie powiększone guzki, które wypadają na skutek parcia podczas wypróżniania. Cofają się samoistnie. Powodują ból podczas wypróżniania i nieznaczne krwawienie.
III stopień           Znacznie powiększone guzki, które wypadają na skutek parcia podczas wypróżniania. Nie cofają się samoistnie. Są przyczyną dość dużego bólu i krwawienia. Mogą pękać samoistnie.
IV stopień       Znacznie powiększone i rozległe guzki, pozostające stale na zewnątrz odbytu. Zmiany są przyczyną stałego i silnego bólu. Guzki pękają samoistnie powodując znaczne krwawienie. Uniemożliwiają całkowite i bezbolesne wypróżnienie, a nawet swobodne siadanie.
Zioła na hemoroidy - Procto Vitale

PROCTO VITALE
ZIOŁA NA HEMOROIDY ZAMÓW!

Leczenie hemoroidów a zmiana tryby życiaLeczenie hemoroidów a zmiana trybu życia

Kluczowa w leczeniu, jak i zapobieganiu hemoroidom jest zmiana trybu życia. Bez względu na stadium choroby pacjent powinien wprowadzić do codziennej rutyny aktywność fizyczną. Zaleca się picie 2,5 litra płynów dziennie (woda, napary ziołowe, świeże soki warzywne). Bardzo ważna jest również zbilansowana, lekkostrawna dieta, bogata w błonnik. Należy ograniczyć spożywanie nadmiernej ilości kawy, herbaty, orzechów, produktów wzdymających, ostrych przypraw i tłuszczu zwierzęcego. Całkowicie należy wyeliminować z jadłospisu produkty gotowe.

Leczenie hemoroidów za działanie ziół

Ziołolecznictwo jest jednym z najbardziej skutecznych i bezpiecznych sposób w zapobieganiu, łagodzeniu i leczeniu hemoroidów. Należy wybierać zioła o działaniu antybakteryjnym, przeciwbólowym, przeciwzapalnym, kojącym i ściągającym. Właściwości te mają m.in.: szałwia, rdest ptasi, ziele skrzypu, korzeń prawoślazu. Stosowane w formie mieszanki, wykazują jeszcze większą skuteczność.

Propozycją polecaną przez specjalistów jest kompozycja ziół Procto Vitale.

Verdelab-ikonaProcto Vitale to mieszanka 4 ziół, działających na hemoroidy i układ pokarmowy. Napar może być nawet stosowany przez dzieci powyżej 12 roku życia, które mają problemy z wypróżnianiem. Protco VItale zmiękcza treść jelitową, ułatwiając jej wypróżnianie. Dodatkowo reguluje metabolizm i pracę układu trawiennego. Właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne naparu przyspieszają gojenie guzków i zapobiegają ich nawrotomMarcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde.

Co o Procto Vitale mówią osoby stosujące kurację ziołami?

Prowadzę siedzący tryb życia, który przyczynił się do rozwoju niewielkich hemoroidów. Od kilku miesięcy regularnie piję napar ziołowy Procto Vitale. Dolegliwości takie jak świąd, zaparcia, ból podczas wypróżniania minęłyDiana.

Kurację Procto Vitale stosuję profilaktycznie. Zawsze miałem problemy z zaparciami i bolesnym wypróżnianiem. Od kiedy piję wieczorem napar ziołowy, dolegliwości ustąpiłyAdam.

W przypadku leczenia hemoroidów zalecane jest również stosowanie nasiadówek ziołowych, lub przemywanie guzków lekko ostudzonym naparem ziołowym. Dzięki właściwościom przeciwbólowym i antybakteryjnym roślin, zmiany szybciej się gojąmówi pani Alicja, farmaceuta.

Farmakologiczne leczenie hemoroidów

Stosowanie farmakologii w leczeniu hemoroidów może przynieść skutki w przypadku guzków będących w początkowej fazie rozwoju. Skuteczność przynoszą środki o działaniu przeciwzapalnym, ściągającym, przeciwświądowym i kojącym. Maści na hemoroidy mają ponadto właściwości przeciwbólowe.

Zabiegowe leczenie hemoroidów

W zależności od stopnia zaawansowania guzków krwawniczych, lekarz może zlecić przeprowadzenie zabiegu. Mało inwazyjne metody, takie jak gumkowanie hemoroidów, laserowe usuwanie hemoroidów, czy koagulacja, stosowane są w przypadku zmian II i III stadium. Guzki w IV stopniu rozwoju muszą być usunięte operacyjnie. Wówczas stosuje się hemoroidektomię, czyli zabieg polegający na wycięciu hemoroidów i zamknięciu naczyń doprowadzających krew do guzków.

Zioła na hemoroidy - Procto Vitale

PROCTO VITALE
DOMOWY SPOSÓB NA HEMOROIDY ZAMÓW!

FAQ Leczenie hemoroidów

1. Jak mogę zapobiegać hemoroidom?

Bardzo ważna jest regularna aktywność fizyczna, lekkostrawna i pełnowartościowa dieta, dbanie o dokładną i częstą higienę ciała. Jeśli twoja praca wymaga siedzenia przez wiele godzin, pamiętaj o robieniu przerw. Korzystając z toalety nie przesiaduj w niej i nie przyj na siłę podczas wypróżniania, gdyż w ten sposób przeciążasz układ żylny.

2. Czy zabiegowe leczenie hemoroidów grozi powikłaniami?

Każdy zabieg jest obarczony ryzykiem powikłań. W przypadku usunięcia hemoroidów jest to np. zwężenie odbytu, uszkodzenie mięśnia zwieracza. Jednak znacznie poważniejsze powikłania grożą w przypadku bagatelizowania hemoroidów.

3. Czy zioła na hemoroidy mogę stosować pomimo zabiegu chirurgicznego?

Tak. Zioła działają przeciwzapalnie, łagodząco i przyspieszają gojenie guzków. Mają również właściwości przeciwbólowe. Stosowanie naparów ziołowych jest również wskazane po zakończonym leczeniu hemoroidów, jako krok profilaktyczny.


Bibliografia

1 A. Jawień, M. Jankowski, Z. Banaszkiewicz, Choroba guzków krwawniczych odbytu, w: Przewodnik Lekarza 2003.
2 P. Otto, T. Schiedeck, R, Winkler, Proktologia praktyczna, Wrocław, 2013.
3 M. A. Carlson, C. T. Frantzides, Atlas chirurgii laparoskopowej i zabiegów małoinwazyjnych, Wrocław 2011.

Jesteśmy na

nasze aukcje