Leczenie bezoperacyjne hemoroidów | Zioła Procto Vitale

Leczenie bezoperacyjne hemoroidów

Na szczęście hemoroidy to schorzenie, które rozwija się powoli. Z tego też powodu istnieje możliwość powstrzymania choroby na wczesnym etapie. Jak leczyć hemoroidy odbytu? Odpowiedź brzmi – jak najszybciej! Im szybciej zaczniemy walczyć z tą dolegliwością, tym mniej inwazyjna będzie terapia. Szybka reakcja może pomóc nam uniknąć zabiegów chirurgicznych.

Hemoroidy jak leczyćHemoroidyjak leczyć?

Metoda leczenia żylaków odbytu zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania schorzenia. Początkowo wystarczą domowe, nieinwazyjne sposoby. Czasem jednak takie metody to za mało i trzeba udać się do lekarza. Może on zalecić stosowanie maści, kremów lub tabletek. To, jak długo leczy się hemoroidy, zależy w dużej mierze od wybranej metody oraz od stopnia zaawansowania choroby. Wszystkie te czynniki są ze sobą ściśle związane.

Jaki jest skuteczny lek na hemoroidy? Leczenie może opierać się na preparatach podawanych doustnie lub aplikowanych zewnętrznie. Na rynku można znaleźć mnóstwo propozycji, jak na przykład czopki na hemoroidy, maść na hemoroidy i tabletki na hemoroidy. Wybór odpowiedniego preparatu powinien odbyć się podczas konsultacji z lekarzem. Każdy przypadek należy bowiem rozpatrywać indywidualnie. Środki stosowane zewnętrznie najczęściej aplikujemy kilka razy dziennie. Leki na hemoroidy stosowane doustnie bardzo często działają przeciwzapalnie, ale jednocześnie przeciwbakteryjnie. Dzięki temu są pomocą w przypadku infekcji, które dość często towarzyszom zaawansowanym hemoroidom. Środki stosowane zewnętrznie, kremy, maści, czopki, przynoszą z kolei natychmiastową ulgę w nieprzyjemnych dolegliwościach. Łagodzą podrażnienia, działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Najczęściej jednak nawet najlepsza maść na hemoroidy nie redukuje samych żylaków odbytu, a raczej łagodzi objawy.

Wsparcie leczenia

Chcąc, aby terapia była jak najskuteczniejsza, warto uzupełnić stosowane leki o inne metody. Nie wystarczy jedynie stosowanie maści, czy łykanie tabletek, aby szybko i skutecznie pozbyć się żylaków odbytu. Najlepsze efekty da bowiem kompleksowa terapia. Dlatego też bez względu na to, czy stosujemy czopki, maści lub tabletki, warto pamiętać też o innych aspektach kuracji.

Wsparciem leczenia będzie stosowanie odpowiedniej diety, która znacznie przyśpieszy kurację. Podstawą jest unikanie jedzenia wysoko przetworzonego i tłustego. Lepiej nie sięgać też po gazowane napoje, więcej niż jedną kawę dziennie oraz alkohol. Pomoże natomiast spożywanie dużych ilości błonnika oraz picie wody. Doskonałym uzupełnieniem będzie stosowanie ziołowych naparów.

Podsumowanie

Borykając się z hemoroidami do wyboru mamy różne metody kuracji. Szczególnie w pierwszych etapach warto sięgnąć po naturalne, ziołowe preparaty na hemoroidy. Leki dostępne bez recepty mają podobne, acz mniej kompleksowe działanie. Dodatkowo zawierają chemiczne składniki. Ich zażywanie powinno zostać skonsultowane z lekarzem. Ostatecznością są zabiegi chirurgiczne.

Jesteśmy na

nasze aukcje