Domowe sposoby na hemoroidy | Zioła Procto Vitale

Domowe sposoby na hemoroidy

Domowe sposoby na hemoroidy mogą przynieść odczuwalną ulgę, a nawet przyspieszyć gojenie guzków krwawniczych. Skuteczne na hemoroidy naturalne leczenie to m.in. nasiadówki, okłady, ziołolecznictwo. Specjaliści polecają również stosowanie dostępnych bez recepty maści przeciwzapalnych. Sprawdź ile trwa leczenie hemoroidów? Jak bardzo skuteczne jest stosowane na hemoroidy leczenie w domu?

Domowe sposoby na hemorioidy – skrót informacji
WewnętrzneZewnętrzne
Ziołowe napary jednoskładnikowe do picia
 • prawoślaz
 • szałwia
 • rdest ptasi
 • skrzyp
Nasiadówki i okłady
 • rumianek
 • kora dębu
 • kasztanowiec
 • szałwia
Mieszanki ziół na hemoroidyProcto Vitale
Dieta
 • bogata w błonnik
 • bez: czekolady, warzyw kapustnych, białego pieczywa
Maść na hemoroidy
 • Proctosanol
 • anusin
 • Aesculan
 • Posterisan
ćwiczeniaWzmacniające mięśnie dna miednicyHigiena
 • dokładne i delikatne mycie
 • unikanie pocierania
 • osuszanie
Zioła na hemoroidy - Procto Vitale

PROCTO VITALE
ZIOŁA NA HEMOROIDY ZAMÓW!

Domowe leczenie hemoroidów – stosowanie ziół Procto Vitale

Skutecznym sposobem na hemoroidy jest picie ziół będąycych źródłem substancji przeciwzapalnych, przeciwbólowych, antybakteryjnych i ściągających. Polecane napary na hemoroidy to m.in.: szałwia, rdest ptasi, ziele skrzypu, korzeń prawoślazu. Stosowane monoskładnikowo przyniosą ulgę, jednak aby spotęgować działanie lecznicze specjaliści zachęcają, by sięgać po wieloskładnikowe mieszanki.

Verdelab-ikonaMieszankę Procto Vitale rekomendujemy do stosowania w formie 3-miesięcznej kuracji. Regularnie wypijana przyspiesza wchłanianie hemoroidów i gojenie powstałych ranek. Mieszanka dodatkowo przynosi ulgę w swędzeniu i pieczeniu okolic odbytu. Napar może być również stosowany jako krok profilaktyczny i na stałe wejść do dietyMarcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde.

Co o ziołach na hemoroidy mówią osoby stosujące mieszankę?

Na Procto Vitale zdecydowałam się w wyniku bolesnych i częstych zaparć. Problemy z wypróżnianiem powodują u mnie bóle brzucha i podrażnienia. Mieszankę stosuję od kilku tygodni i odczuwam ogromną ulgęMonika.

Procto Vitale unormowało wypróżnianie, zniwelowało dolegliwości bólowe i pomogło wyleczyć hemoroidy w początkowym stadiumDaniel.

 

Domowe sposoby na hemoroidy - nasiadówki i okładyDomowe sposoby na hemoroidy – nasiadówki i okłady

Nasiadówki są zalecanym sposobem łagodzenia objawów, szczególnie dla osób borykających się z hemoroidami III i IV stopnia. Zioła na hemoroidy mogą być wykorzystane również do przemywania okolic odbytu lub okładów. Ulgę w bólu przyniesie napar z rumianku, kasztanowca, kory dębu i szałwii. Rośliny te mają działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, ściągające i przeciwbólowe. Zarówno do nasiadówek, jak i okładów woda powinna być ciepła, nie gorąca. Zabieg przeprowadzamy od 10 do 15 minut.

Domowe leczenie hemoroidów za pomocą farmakologii

Maść na hemoroidy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, przeciwbólowym i antybakteryjnym jest skutecznym sposobem do łagodzenia lub leczenia hemoroidów w I stadium rozwoju. Dostępny w aptece bez recepty żel lub krem na hemoroidy, zapobiega ponadto tworzeniu skrzepów, regulując prawidłowy przepływ krwi w naczyniach i tkankach. Środki farmakologiczne na hemoroidy zawierają w składzie wyciągi roślinne i witaminy, dzięki czemu są skuteczne i bezpieczne. Długotrwałe stosowanie środków farmakologicznych w postaci maści i żeli powinno być jednak konsultowane z lekarzem.

Domowe sposoby na hemoroidy – higiena

W przypadku rozwoju guzków krwawniczych bardzo ważna jest regularna i bardzo dokładna higiena okolicy odbytu. Zapobiega rozwojowi stanu zapalnego i łagodzi podrażnienia, które powstają po każdym wypróżnieniu. Okolicę odbytu należy przemywać ciepłą wodą z dodatkiem płynu do higieny intymnej, a następnie osuszać delikatnym ręcznikiem lub miękkimi chusteczkami.

W przypadku częstego krwawienia na skutek pękania guzków, wskazane jest stosowanie wkładek higienicznych i ich częsta wymianamówi pani Alicja, farmaceuta.

Domowe sposoby na hemoroidy – dieta i aktywność

Osoby cierpiące z powodu hemoroidów powinny zadbać o lekkostrawną i pełnowartościową dietę. Zalecane jest spożywanie produktów pełnoziarnistych, z bogatą zawartością błonnika, witamin i składników odżywczych. Z diety należy wykluczyć lub ograniczyć spożywanie dań gotowych i produktów przyczyniających się do zaparć np. czekolada, warzywa kapustne, białe pieczywo. Nie można zapominać o nawadnianiu organizmu. Dziennie należy wypijać 2,5 litra wody, w tym ziół. Pomocne są również ćwiczenia na hemoroidy. Zalecany jest regularny ruch i aktywności wzmacniające mięśnie dna miednicy.

Zioła na hemoroidy - Procto Vitale

PROCTO VITALE
BEZPIECZNE ZIOŁA NA HEMOROIDY ZAMÓW!

FAQ – Domowe sposoby na hemoroidy

1. Czy hemoroidy w początkowym stadium da się wyleczyć samodzielnie?

Tak. Skuteczność leczenia zależy od konsekwencji i rodzaju stosowanych środków. Największą skuteczność daje podejście kompleksowe – higiena, zmiana trybu życia, zmiana diety, stosowanie ziół i farmakologii.

2. Kiedy należy udać się do lekarza?

Konsultacja lekarska w przypadku hemoroidów jest wskazana bez względu na stadium rozwoju guzków. Przeprowadzone badanie i diagnoza pomogą trafniej wybrać leczenie. Do wizyty powinny skłonić problemy z wypróżnianiem, świąd, pieczenie i ból okolic odbytu, obecność krwi w stolcu.

3. Czy stosowanie ziół na hemoroidy jest bezpieczne?

Tak, pod warunkiem, że ograniczymy się do spożywania zalecanej dzienną dawkę. Osoby mające przewlekłe choroby układu trawiennego lub krwionośnego, przez zastosowaniem ziołolecznictwa powinny zasięgnąć opinii lekarza.


Bibliografia

1. A. Jawień, M. Jankowski, Z. Banaszkiewicz, Choroba guzków krwawniczych odbytu, w: Przewodnik Lekarza 2003.
2. P. Otto, T. Schiedeck, R, Winkler, Proktologia praktyczna, Wrocław, 2013.
3. M. A. Carlson, C. T. Frantzides, Atlas chirurgii laparoskopowej i zabiegów małoinwazyjnych, Wrocław 2011.

Jesteśmy na

nasze aukcje