Co jest dobre na hemoroidy? Propozycje ziołowych kuracji | Zioła Procto Vitale

Co jest dobre na hemoroidy? Propozycje ziołowych kuracji

Dla wielu osób hasło hemoroidy brzmi przerażająco. Kojarzy się z niekończącymi się terapiami, wizytami u lekarza, ciągłym bólem i pieczeniem. Nie musi tak wcale być! Jak usunąć hemoroidy? Najważniejsze to zareagować we właściwy sposób we właściwym momencie. Problemem są niejednoznaczne pierwsze objawy. Jest to ból, świąd i pieczenie w okolicy odbytu. Często jest to bagatelizowane, przez co nie mamy szans na reakcję w odpowiednim momencie. Dlatego już takie objawy powinny być alarmujące i zmotywować nas do wizyty u lekarza ogólnego.

Czym leczyć hemoroidy? Ziołami!

Wiedząc już, że ten problem nas dotyczy, warto wiedzieć, co na hemoroidy zadziała najlepiej. Świetnym rozwiązaniem są ziołowe napary. Nie zawierają chemicznych składników, które mogłyby obciążać żołądek lub wątrobę. Doskonale nadają się nawet u osób z jelitem wrażliwym. Są jednocześnie łagodne i skuteczne. Bardzo dobrze sprawdzi się liść szałwii, rdest ptasi, ziele skrzypu oraz korzeń prawoślazu. Zioła te działają na żylaki odbytu na wielu poziomach. Po pierwsze niemalże natychmiast przynoszą ulgę. Działają osłonowo, dzięki czemu niwelują wszelkie podrażnienia. Działają też przeciwbólowo i nawilżająco, dzięki czemu znika nie tylko ból, ale też pieczenie oraz świąd. Zioła na hemoroidy to nie jednak nie tylko doraźne uśmierzenie objawów, ale przede wszystkim walka z istotą problemu. Bardzo duże znaczenie odgrywają właściwości ściągające i obkurczające, dzięki którym rozciągnięty ponad miarę hemoroid wraca do swych właściwych rozmiarów, zredukowane zostają stany zapalne oraz infekcje, które często towarzyszą hemoroidom. Zioła, w tym szałwia, Zmniejszają krwawienie, obrzęki oraz przyśpieszają gojenie ran. Działają też osłonowo i nawilżająco, co zmniejsza ból i podrażnienia. Wszystkie te korzyści można zyskać bez stosowania chemicznych leków, czy zabiegów chirurgicznych. Warto zwrócić uwagę na takie zioła, jak: liść szałwii, rdest ptasi, ziele skrzypu oraz korzeń prawoślazu.

Żylakom odbytu bardzo często towarzyszą też infekcje i stany zapalne, które są źródłem dodatkowego bólu i dyskomfortu. W takim wypadku pojawia się także sącząca się wydzieliła o nieprzyjemnym zapachu. Wspomniane zioła zapobiegają infekcją, wykazują działanie przeciwzapalne. Ponadto zmniejszają obrzęk i krwawienie, a także przyśpieszają gojenie.

Chcąc dodatkowo sobie ulżyć, warto stosować domowe nasiadówki. Do miski z wrzątkiem dodajemy zaparzony rumianek. Taka nasiadówka przyniesie natychmiastową ulgę. Rumianek bowiem działa łagodząco i przeciwbólowo. Ponadto, naparem z rumianku można kilka razy dziennie przemywać okolice odbytu. To też zadziała łagodząco i przeciwbólowo.

Dodatkowe korzyści ze stosowania ziół

W przeciwieństwie do innych preparatów, ze stosowaniem wspomnianych ziół wiąże się szereg innych korzyści. Szałwia opóźnia procesy starzenia, łagodzi objawy menopauzy, reguluje miesiączki oraz ogranicza laktację u młodych mam. Rdest ptasi eliminuje zaparcia, usuwa z organizmu sól potasową oraz sodową, a także nadmiar mocznika. Korzeń prawoślazu łagodzi objawy zespołu jelita drażliwego oraz zapalenia układu moczowego. Skrzyp polny oczyszcza organizm, również z kamieni nerkowych. Ponadto stanowi świetną profilaktykę przeciw chorobom układu kostnego. Ponadto poprawia stan włosów, cery i paznokci, a także przyśpiesza przemianę materii.

Podsumowanie

Stosowanie ziół na hemoroidy to świetne rozwiązanie. Redukują one żylaki odbytu, ale także pozytywnie wpływają na pracę wielu innych organów. Taki napar niemalże natychmiastowo poprawia komfort życia. I to bez ingerencji chirurgicznej i zażywania chemicznych leków.

Jesteśmy na

nasze aukcje